Wei Lee A. Colarusso & Son Region 3 Turquoise
Taylor Robinson Absolute Auctions & Realty
Region 8 Red
 
Todd Kasmer ADMAR
Region 3 Turquoise
 
Thomas Cain ADMAR
Region 4 Teal
 
Tim Mulroy ADMAR
Region 4 Teal
 
Mark Statt ADMAR
Region 4 Teal
 
Eric Linkroum ADMAR
Region 9 Orange
 
Chad Stolicker ADMAR
Region 9 Orange
 
Thomas Cascino, PE AECOM
Region 1 Navy
 
William Byrnes Albany Truck Sales
Region 1 Navy
 
John Bouton Andes Highway Region 9 Orange
Jeff Laxton Auctions International
Region 5 Maroon
 
Marc Smith Auctions International
Region 5 Maroon
 
Lyn Babcock Babcock Highway Supply
Region 3 Turquoise
 
Beth Villa Barrett Paving Materials Region 3 Turquoise
Jeremy Brown Barrett Paving Materials
Region 7 Gold
 
Kevin Culbertson Barrett Paving Materials
Region 7 Gold
 
Matthew Schooley, PE Barton & Loguidice
Region 3 Turquoise
 
Terry Rice, PE Barton & Loguidice
Region 4 Teal
 
Corey Kummerow Beam Mack
Region 4 Teal
 
Greg Angwin Beam Mack
Region 3 Turquoise
 
Jim Fantauzzo Beam Mack
Region 4 Teal
 
Bill Tooley Beam Mack
Region 4 Teal
 
John McCormack Ben Funk Inc. Region 8 Red
David Tamburro Ben Funk Inc. Region 8 Red
Mark McAnany Bergmann
Region 4 Teal
 
Eric Snow Broome Bituminous Products Region 9 Orange
Leslie Boulton Broome County Region 9 Orange
Tom Sullivan Broome County Region 9 Orange
Nazar Logvis Broome County Region 9 Orange
Sue Brown Broome County
Region 9 Orange
 
Mark Quail Broome County
Region 9 Orange
 
Tim Hughes C&S Companies
Region 5 Maroon
 
Daniel Sweetland C&S Companies    
Timothy Higgins, Jr. Callanan Industries
Region 1 Navy
 
Joe DeCelle Callanan Industries
Region 1 Navy
 
James Elacqua Callanan Industries
Region 1 Navy
 
Dan Hogue Callanan Industries
Region 9 Orange
 
Jason Ilgner Callanan Industries
Region 8 Red
 
Todd McArdell Callanan Industries
Region 2 Green
 
John Hladik Callanan Industries
Region 1 Navy
 
Todd Anson Callanan Industries
Region 8 Red
 
Darlene Casale Callanan Industries
Region 1 Navy
 
Scott Andrews Cattaraugus County
Region 5 Maroon
 
Brian Golley Cattaraugus County
Region 5 Maroon
 
Charlie Ripley Cayuga County
Region 3 Turquoise
 
Jim Brady CHA Region 1 Navy
Joe Cimino CHA
Region 1 Navy
 
Lee Ecker, PE CHA
Region 1 Navy
 
Frank DelSignore, PE CHA
Region 5 Maroon
 
Brad Bentley Chautauqua County
Region 5 Maroon
 
Andrew Avery, PE Chemung County
Region 6 Purple
 
Marc Stemerman Chemung Supply
Region 6 Purple
 
Tag Williamson Chemung Supply
Region 8 Red
 
David Brown Chemung Supply
Region 9 Orange
 
Mike Lublin Chemung Supply Corporation
Region 4 Teal
 
Brian Kuhn Chemung Supply Corporation
Region 6 Purple
 
Shawn Fry, PE Chenango County
Region 9 Orange
 
James Abraham City of Canandaigua
Region 4 Teal
 
Shane Brown City of Ogdensburg
Region 7 Gold
 
Jack Farr City of Port Jervis
Region 8 Red
 
Eric Seifert City of Rome Region 2 Green
Patrick Surace City of Rome Region 2 Green
Joseph Guiliano City of Rome Region 2 Green
Shawn Finster City of Rome Region 2 Green
Butch Conover City of Rome
Region 2 Green
 
Thomas Jones City of Rome
Region 2 Green
 
Butch Conover City of Rome
Region 2 Green
 
Thomas Jones City of Rome
Region 2 Green
 
Tony Nash City of Rome
Region 2 Green
 
Bill Brunner Clean Planet Enterprises
Region 1 Navy
 
Karl Weiss Clinton County
Region 7 Gold
 
Shane Strong Cobleskill Stone Products
Region 9 Orange
 
Anthony DeMarco Columbia County
Region 8 Red
 
Robert Ripka Comercial Maintenance Supply Region 3 Turquoise
Chris Cook Cooks Maple
Region 9 Orange
 
Trisha Jesset Cortland County
Region 3 Turquoise
 
Charlie Sudbrink Cortland County
Region 3 Turquoise
 
Alan Ricottilli Cortland County
Region 3 Turquoise
 
Matt Burns Cortland County
Region 3 Turquoise
 
John Hilchey County Line Stone
Region 5 Maroon
 
George Spanos, PE CPL
Region 5 Maroon
 
Shelly Johnston, PE Creighton Manning Engineering
Region 1 Navy
 
Charles Tutunjian, PE Creighton Manning Engineering
Region 1 Navy
 
First Name Last Name Current Employer Team  
Anthony Santoro Del Signore Companies
Region 1 Navy
 
Susan McIntyre Delaware County Region 9 Orange
Brian Francisco Delaware County
Region 9 Orange
 
Joe Mieczkowski, PE Delta Engineers, Architects, & Land Surveyors
Region 9 Orange
 
Tamer Osman Delta Engineers, Architects, & Land Surveyors
Region 9 Orange
 
James Spellman Dolomite Products
Region 2 Green
 
Scott Kimball East Bloomfield
Region 4 Teal
 
Sam Anthony Edman Anthony
Region 4 Teal
 
William McCormick Erdman Anthony
Region 4 Teal
 
Chris Sichak, PE Erdman Anthony
Region 4 Teal
 
William Geary Erie County Region 5 Maroon
Jim Dougan Essex County
Region 1 Navy
 
Dennis Judson Fisher Associates
Region 4 Teal
 
Emily Smith, PE Fisher Associates
Region 4 Teal
 
Gary Mason Five Star Equipment
Region 2 Green
 
Kenn Baker Five Star Equipment Region 4 Teal
Christian Ruiz Five Star Equipment
Region 5 Maroon
 
David Murat Five Star Equipment
Region 9 Orange
 
Chris Olds Five Star Equipment
Region 9 Orange
 
John Nittinger Five Star Equipment
Region 9 Orange
 
Jack Robson, PE Foit-Albert
Region 1 Navy
 
John Robson, PE Foit-Albert
Region 1 Navy
 
Peggy Gust-Anger Foit-Albert
Region 5 Maroon
 
Jerry Sentz, PE Foit-Albert
Region 5 Maroon
 
Don Morey Foit-Albert
Region 3 Turquoise
 
Bill Phillips Gernatt Asphalt Products
Region 5 Maroon
 
Willy Grimmke GPI
Region 1 Navy
 
Anthony LaVigne GPI
Region 1 Navy
 
Herb Litts III GPI
Region 1 Navy
 
Fred Mastroianni, PE GPI
Region 1 Navy
 
Wayne Palmatier GPI
Region 1 Navy
 
Dave Askinazi GPI
Region 2 Green
 
Joseph Nemmer GPI
Region 5 Maroon
 
Scott Templeton Greene County
Region 1 Navy
 
Jim Thorington Greene County
Region 1 Navy
 
Jeffrey Malcott Hannibal Highway Dept
Region 3 Turquoise
 
Ed Kosakowski Hanson Aggregates N.Y. LLC.
Region 2 Green
 
Tim Plante Henderson Products
Region 9 Orange
 
Mark Kough Henderson Products
Region 5 Maroon
 
Jim Lindholm Herkimer County
Region 2 Green
 
Mark Nagele, PE Herkimer County
Region 2 Green
 
Michael Haggerty Highway Rehab
Region 8 Red
 
Terence Lucey Highway Rehab
Region 8 Red
 
Thomas Colella Highway Rehab
Region 8 Red
 
Roseann Haggerty Highway Rehab
Region 8 Red
 
Brenda Shackles Holder Tractors
Region 7 Gold
 
Christopher Bond, PE Hunt Engineers, Architects & Surveyors
Region 6 Purple
 
Barry Dumbauld, PE Hunt Engineers, Architects & Surveyors
Region 6 Purple
 
Sean Muldoon Hunt Engineers, Architects & Surveyors
Region 6 Purple
 
Scott Fearis Innovative Surface Solutions
Region 1 Navy
 
David Cook Innovative Surface Solutions
Region 4 Teal
 
Patrick Waterman, PE Labella PC
Region 4 Teal
 
Warren Shaw Lewis County
Region 7 Gold
 
Peter Fletcher Liftech/JCB
Region 1 Navy
 
Jeri Kocak Liftech/JCB
Region 3 Turquoise
 
Zac Cracknell Livingston County
Region 4 Teal
 
Don Higgins Livingston County
Region 4 Teal
 
Debbi Logan Logan Propane
Region 2 Green
 
Scott Prior Lu Engineers
Region 4 Teal
 
Ramsey Kahi Lu Engineers
Region 5 Maroon
 
Joseph Wisinski Madison County Region 2 Green
Brad Newman Madison County Region 2 Green
Jacob Wall Madison County Region 2 Green
Rich Durant Madison County Region 2 Green
Wayne Bonesteel, PE Maser Consulting
Region 1 Navy
 
Brett Reynolds Maser Consulting
Region 1 Navy
 
Tom Weaver Midland Asphalt Region 3 Turquoise
Andy Coleman Midland Asphalt Region 4 Teal
John Coleman Midland Asphalt Region 4 Teal
Chris Shanahan Midland Asphalt
Region 5 Maroon
 
Mike Tracy Midland Asphalt
Region 5 Maroon
 
Brian Rauber Midland Asphalt
Region 6 Purple
 
Jon Emmick Midland Asphalt Materials Inc
Region 5 Maroon
 
Ricky Bullock MiltonCat Region 9 Orange
Timothy Frelier Monroe County
Region 4 Teal
 
Thomas Frys Monroe County
Region 4 Teal
 
Steve Zielinski Monroe Tractor
Region 2 Green
 
Dustin Roach Montezuma Highway
Region 3 Turquoise
 
Stanley Korona Montgomery County
Region 2 Green
 
Eric Mead Montgomery County
Region 2 Green
 
Tim Wilmot Montgomery County
Region 2 Green
 
Garret Meal Niagara County
Region 5 Maroon
 
Emilie Simoneau Noel J. Brunell & Son, Inc.
Region 7 Gold
 
Beth Gould NYSAOTSOH    
Fred Hiffa NYSAOTSOH    
Megan Osika NYSAOTSOH    
Aric Aery NYSCHSA    
Rose Austin NYSCHSA    
Holly Cargill-Cramer NYSCHSA    
Trish Czachor NYSCHSA    
Chris Czachor NYSCHSA    
Cassandra Gibson NYSCHSA    
Elyssa Gouldman NYSCHSA    
Jess LePore NYSCHSA    
Mary Rogan NYSCHSA    
Joe Van De Loo NYSCHSA    
Sean Wise NYSCHSA    
Christopher Burtch Oneida County
Region 2 Green
 
Dennis Davis Oneida County
Region 2 Green
 
William Wright Ontario County
Region 4 Teal
 
Louis J Cascino Jr Orange County
Region 8 Red
 
John Papponetti Orleans County
Region 4 Teal
 
Richard Brimmer Otsego County
Region 9 Orange
 
Alicia Lewis Pallette Stone Corporation Region 1 Navy
Daniel Manley Pallette Stone Corporation Region 1 Navy
Walter Barss Pallette Stone Corporation Region 1 Navy
Leone Michael Pavilion Draiange Supply Region 4 Teal
Jay Castimore Peckham Industries Inc.
Region 1 Navy
 
Dan Dearstyne Peckham Industries Inc.
Region 1 Navy
 
Dan Flannery Peckham Industries Inc.
Region 1 Navy
 
Tom Forschner Peckham Industries Inc.
Region 1 Navy
 
Ken Luskin Peckham Industries Inc.
Region 1 Navy
 
Rick Rosa Peckham Industries Inc.
Region 1 Navy
 
Chris Suttmeier Peckham Industries Inc.
Region 1 Navy
 
Charlie Jones Peckham Industries Inc.
Region 8 Red
 
Kevin McCarthy Peckham Industries Inc.
Region 8 Red
 
Robin Van Valkenburgh Peckham Industries Inc.
Region 8 Red
 
Mike Wagner
Peckham Materials
   
Mark Laistner, PE Popli Design Group
Region 4 Teal
 
Ron Centola Prudent Engineering Region 4 Teal
Fred Pena, Esq, PE Putnam County
Region 8 Red
 
Rick Papaj Ravi Engineering and Land Suveying P.C.
Region 4 Teal
 
Dan Roop Ravi Engineering and Land Suveying P.C.
Region 4 Teal
 
Wade Ayers Regional Truck and Trailer
Region 4 Teal
 
Dean Brownell Rensselaer County
Region 1 Navy
 
Joe Teliska Rensselaer County
Region 1 Navy
 
Rick Hunt Rensselaer County
Region 1 Navy
 
Gordon Shepard Rensselaer County
Region 1 Navy
 
Nate LeClaire Rensselaer County
Region 1 Navy
 
David Anthony Rensselaer County
Region 1 Navy
 
Craig Donaldson Retired
Region 7 Gold
 
Roger Dibble Retired Town of Hamden Region 9 Orange
Mark Yandon Retired Town of Newcomb
Region 1 Navy
 
Andrew Connors Rockland County    
Keith Manz, PE Saratoga County
Region 1 Navy
 
Dan Crandell, PE Schoharie County Region 9 Orange
Ben Cooper Schoharie County Region 9 Orange
Mark Skinner Schoharie County Region 9 Orange
Doug Hebert Schoharie County Region 9 Orange
Henry Markley Schoharie County Region 9 Orange
Ian Kirby Schoharie County Region 9 Orange
Ken Thurston Schuyler County
Region 6 Purple
 
Shane Chapman Shane Chapman Region 4 Teal
Dale Pickering Sodus Hwy
Region 4 Teal
 
Todd Krenzer Spallina Materials
Region 4 Teal
 
Dave Bast Spallina Materials
Region 4 Teal
 
Donald Chambers St. Lawrence County
Region 7 Gold
 
Philip Brigandi Stadium International
Region 3 Turquoise
 
Orrin Stevens Stadium International Trucks Region 3 Turquoise
Jim Ostrowski Stadium International Trucks Region 3 Turquoise
Caden Izard Steel Sales Inc
Region 9 Orange
 
Michael Hodge Steel Sales Inc.
Region 9 Orange
 
Jeff Lantz Stephenson Equipment Region 1 Navy
Kirby Coon Stephenson Equipment
Region 3 Turquoise
 
Pat Race Suit-Kote Region 2 Green
Joey Volpicelli Suit-Kote Region 3 Turquoise
Kevin Smith Suit-Kote Region 3 Turquoise
Jerry Prince Suit-Kote Corp.
Region 2 Green
 
Hallock Charlie Suit-Kote Corp.
Region 3 Turquoise
 
Chris Martinichio Suit-Kote Corp.
Region 3 Turquoise
 
Lee Eichelsbacher Suit-Kote Corp.
Region 4 Teal
 
Diane Metz Suit-Kote Corp.
Region 4 Teal
 
Josh Henderson Suit-Kote Corp.
Region 5 Maroon
 
Michael Kehl Suit-Kote Corp.
Region 5 Maroon
 
Trever Johnson Suit-Kote Corp.
Region 7 Gold
 
Bruce Shawcross Suit-Kote Corp.
Region 7 Gold
 
Dave Bulkley Suit-Kote Corp.
Region 6 Purple
 
Edward McAndrew Sullivan County
Region 9 Orange
 
James Berry T/O Ephratah
Region 2 Green
 
Ken Brink Tenco Industries Region 9 Orange
Chris Brundage The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Allison Ezequelle The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Nicole Fazio The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Charlotte Gorman The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Rick Jasewicz The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Paul Kniskern The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Todd Konifka, Sr. The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Chris Lanzetta The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Lori Layton The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Dane Mellon The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Jess Nolie The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Don Price The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Mike Ryan The Gorman Group
Region 1 Navy
 
John Scoones The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Tony Squicciarini The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Kim Turpin The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Kim Turpin The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Fred Wickham The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Kimberly Wilson The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Megan Ovitt The Gorman Group
Region 1 Navy
 
Gary Hammond Tioga County Public Works Region 9 Orange
Jeffrey Smith Tompkins County Region 3 Turquoise
Nick Ensign Tompkins County Region 3 Turquoise
Robert Mills Towm of Sanford Region 9 Orange
Bill Bellen Town & County Bridge and Rail
Region 1 Navy
 
Kirk Hoyt Town of Afton
Region 9 Orange
 
Jeffrey Covel Town of Alabama
Region 4 Teal
 
Michael Neidert Town of Albion
Region 4 Teal
 
Thomas Lowe Town of Alexander
Region 4 Teal
 
John Moshier Town of Allegany
Region 5 Maroon
 
John Perkins Town of Amboy
Region 3 Turquoise
 
Bart Tessiero Town of Amsterdam
Region 2 Green
 
Carl Roser Town of Annsville
Region 2 Green
 
Dennis Sanders Town of Arcade
Region 4 Teal
 
Dan Pullen Town of Arcadia
Region 4 Teal
 
Bob Henke Town of Argyle
Region 1 Navy
 
Mark St. Jaques Town of Argyle
Region 1 Navy
 
Tim Engels Town of Ashford    
John Farrell Town of Athens
Region 1 Navy
 
Chris Hendricks Town of Athens
Region 1 Navy
 
Anthony Proper Town of Athens
Region 1 Navy
 
James Robinson Town of Athens
Region 1 Navy
 
Bruce Kriger Town of Attica Region 4 Teal
Philip Eaton Town of Augusta
Region 2 Green
 
Tim Kennedy Town of Ausable
Region 7 Gold
 
Gary Richman Town of Bainbridge
Region 9 Orange
 
Joseph Whalen Town of Ballston
Region 1 Navy
 
David Mackey Town of Barker
Region 9 Orange
 
Dale Brooks Town of Barre
Region 4 Teal
 
Steve Wheeler Town of Barrington
Region 6 Purple
 
Fred Schweiger Town of Barton
Region 9 Orange
 
Lee Davis Town of Bellmont
Region 7 Gold
 
Jason Hoover Town of Benton
Region 6 Purple
 
Michael Donahue Town of Binghamton
Region 9 Orange
 
Robert Rolston Town of Binghamton
Region 9 Orange
 
Robert Haywood Town of Black Brook
Region 7 Gold
 
Bradley Schiralli Town of Bolivar
Region 6 Purple
 
Chris Brourgeois Town of Boonville
Region 2 Green
 
Larry Hewlett Town of Brasher
Region 7 Gold
 
Mark Peets Town of Brasher
Region 7 Gold
 
Jim Southworth Town of Bridgewater
Region 2 Green
 
Andy Crary Town of Brighton
Region 7 Gold
 
Ronald Wilson Town of Bristol
Region 4 Teal
 
Daniel Losquadro Town of Brookhaven
Region 10 Brown
 
James Butler Town of Broome
Region 9 Orange
 
B Jay Stebbins Town of Butternuts
Region 9 Orange
 
Mark Schroeder Town of Caledonia
Region 4 Teal
 
Cassie Fedler Town of Cambridge
Region 1 Navy
 
Jim Fletcher Town of Canandaigua
Region 4 Teal
 
James Fletcher Town of Canandaigua Region 4 Teal
Carlton Howland Town of Canisteo
Region 6 Purple
 
Kurt Vanwycke Town of Carlton
Region 4 Teal
 
Michael Simone Town of Carmel
Region 8 Red
 
Larry Voght Town of Caroga
Region 2 Green
 
Bobby Spencer Town of Caroline
Region 3 Turquoise
 
Michael Fox Town of Carrollton
Region 5 Maroon
 
Joe Doan Town of Catlin
Region 6 Purple
 
Amed Perrotta Town of Cato Region 3 Turquoise
Shawn Beers Town of Catskill
Region 1 Navy
 
Jason Oakley Town of Catskill
Region 1 Navy
 
Jack Ormerod Town of Catskill
Region 1 Navy
 
Tom Beach Town of Cayuta Region 6 Purple
Richard Crane Town of Cayuta
Region 6 Purple
 
Dean Slocum Town of Cazenovia
Region 2 Green
 
Jeffrey Antalek Town of Chatham
Region 8 Red
 
Anthony Laspina Town of Chester
Region 8 Red
 
Jason Monroe Town of Chester
Region 1 Navy
 
John Champine Jr Town of Chesterfield
Region 1 Navy
 
Clayton Barber Town of Chesterfield
Region 1 Navy
 
Philip Pray Town of Chesterfield
Region 1 Navy
 
James Dussing Town of Clarence
Region 5 Maroon
 
Paul Englert Town of Clarence
Region 5 Maroon
 
Tracy Chalker Town of Clarendon
Region 4 Teal
 
Bob Milone Town of Clarkstown Region 8 Red
Joseph Nicoletti Town of Clay
Region 3 Turquoise
 
Scott Trisket Town of Clymer
Region 5 Maroon
 
Lee Johnson Town of Cobleskill Region 9 Orange
Kevin Esselman Town of Cochecton
Region 9 Orange
 
Scott Searles Town of Coeymans
Region 1 Navy
 
Kenneth Eck Town of Colchester Region 9 Orange
Paul Clarkson Town of Colden
Region 5 Maroon
 
James Bulger Town of Colesville
Region 9 Orange
 
Mark Buddle Town of Columbia
Region 2 Green
 
Kevin Cross Town of Columbus
Region 9 Orange
 
Dan Mulvaney Town of Conesus
Region 4 Teal
 
Bryan Farmer Town of Conewango
Region 5 Maroon
 
Brian Coddington Town of Conklin
Region 9 Orange
 
John Mallette Town of Constable
Region 7 Gold
 
John Whitney Town of Constantia
Region 3 Turquoise
 
Wayne Woolridge Town of Constantia
Region 3 Turquoise
 
Dylan DeWert Town of Corning
Region 6 Purple
 
Scott Eldred Town of Coxsackie
Region 1 Navy
 
Big Dog Mabee Town of Coxsackie
Region 1 Navy
 
Larry Ross Town of Coxsackie
Region 1 Navy
 
Larry Marshall Town of Crawford
Region 8 Red
 
Samuel Arcuri Jr. Town of Deerfield Region 2 Green
Edward Hughson Town of Deerpark
Region 8 Red
 
Wayne Holland Town of Dekalb
Region 7 Gold
 
William Eschenberg Town of Delaware
Region 9 Orange
 
Daren Evans Town of Delhi Region 9 Orange
Patrick Mahar Town of Denmark
Region 7 Gold
 
Kevin Murdock Town of DePeyster
Region 7 Gold
 
Daniel Axtell Town of Deposit
Region 9 Orange
 
Walter Cook Town of DeRuyter Region 2 Green
Rocco Conte Town of DeWitt
Region 3 Turquoise
 
Joel Kie Town of Dickinson
Region 9 Orange
 
Scott Yaw Town of Dix Highway
Region 6 Purple
 
Richard Hobus Town of Dresden
Region 1 Navy
 
Rick Young Town of Dryden
Region 3 Turquoise
 
Joseph Van Holsteyn Town of Durham
Region 1 Navy
 
Tom Benz Town of East Otto
Region 5 Maroon
 
Larry Phillips Town of Eaton Region 2 Green
Danny Hawes Town of Edmeston
Region 9 Orange
 
Greg Hallberg Town of Ellery
Region 5 Maroon
 
Wayne Clark Town of Elma
Region 5 Maroon
 
Howard Diehl Town of Elma
Region 5 Maroon
 
Alan Cretser Town of Ephratah
Region 2 Green
 
Dan Hamilton Town of Erwin
Region 6 Purple
 
Bradley French Town of Essex
Region 1 Navy
 
Warren Virgil Town of Fabius
Region 3 Turquoise
 
Don Giroux Town of Farmington
Region 4 Teal
 
Dan Smith Town of Fenner
Region 2 Green
 
Keith Webb Town of Fenner
Region 2 Green
 
Robbie Conklin Town of Fenner
Region 2 Green
 
Michael Costello Town of Fenner
Region 2 Green
 
Tim Kent Town of Fenner
Region 2 Green
 
Jerry Alexander Town of Floyd
Region 2 Green
 
Brian Brockway Town of Fort Edward
Region 1 Navy
 
Ronald Testa Town of Frankfort
Region 2 Green
 
Jacques DeMars Town of Franklin
Region 7 Gold
 
Mark Laing Town of Franklin Region 9 Orange
Terry McClory Town of Franklinville
Region 5 Maroon
 
Steve Linton Town of French Creek
Region 5 Maroon
 
Mark Radzinski Town of Gaines
Region 4 Teal
 
David D. Costanzo Town of Galway
Region 1 Navy
 
Kurt Rappazzo Town of Gates
Region 4 Teal
 
Benjamin R. Reynolds Town of Genesee
Region 6 Purple
 
Larry Levey Town of Geneseo
Region 4 Teal
 
Bernie Peck Town of Geneva
Region 4 Teal
 
Paul Wheeler Town of Genoa
Region 3 Turquoise
 
Terry Rounds Town of Georgetown Region 2 Green
Benjamin Perry Town of Ghent
Region 8 Red
 
Zach Eddinger Town of Gorham
Region 4 Teal
 
Jerid Bushard Town of Grafton
Region 1 Navy
 
Herbert Hasbrouck Town of Grafton
Region 1 Navy
 
Frank Lewandusky Town of Grafton
Region 1 Navy
 
Daniel Duncan Town of Granby
Region 3 Turquoise
 
William Goutermout Town of Granby
Region 3 Turquoise
 
Dan Duncan Town of Granby Region 3 Turquoise
Kevin Slack Town of Granger
Region 6 Purple
 
Justin Burwell Town of Greenfield
Region 1 Navy
 
Stanley Mattison Town of Greenwhich
Region 1 Navy
 
Mark Caldwell Town of Groveland
Region 4 Teal
 
Robert Fleming Town of Guilford    
John Pingelski Town of Halfmoon
Region 1 Navy
 
Steven Baase Town of Hamlin
Region 4 Teal
 
James Cawein Town of Hamptonburgh
Region 8 Red
 
Scott Stairs Town of Harford
Region 3 Turquoise
 
Greg Brown Town of Hartford
Region 1 Navy
 
Daniel Class Town of Hartland
Region 5 Maroon
 
Keith Hurtgam Town of Hartland
Region 5 Maroon
 
Fred Koffer Town of Hartwick
Region 9 Orange
 
Jerry Wood Town of Hartwick
Region 9 Orange
 
Michael Lewis Town of Hastings Region 3 Turquoise
Vic Cronon Town of Hastings Region 3 Turquoise
Floyd Pratt Town of Hebron
Region 1 Navy
 
Jill Nadolski Town of Hebron
Region 1 Navy
 
Randy Rappleye Town of Hector
Region 6 Purple
 
Stan Hall Town of Henderson
Region 7 Gold
 
Jeff Peterson Town of Henderson
Region 7 Gold
 
Chuck Marshall Town of Henrietta
Region 4 Teal
 
Pat Patterson Town of Highlands
Region 8 Red
 
John Phelps Town of Homer Region 3 Turquoise
John Phelps Town of Homer
Region 3 Turquoise
 
Zachery Colson Town of Hope
Region 2 Green
 
Matty Curran Town of Hopewell
Region 4 Teal
 
Darian Granger Town of Horicon
Region 1 Navy
 
Ron Divens Town of Hornby
Region 6 Purple
 
Marty Vanderhoff Town of Horseheads
Region 6 Purple
 
Todd Farrington Town of Hounsfield
Region 7 Gold
 
Bruce Alcombrack Town of Hounsfield, Retired
Region 7 Gold
 
Jason Pearl Town of Humphrey
Region 5 Maroon
 
Shawn Hansen Town of Inlet
Region 2 Green
 
Steve Faulkner Town of Italy
Region 6 Purple
 
Sean Carnney Town of Jackson
Region 1 Navy
 
Don VanValkenburgh Town of Jefferson
Region 9 Orange
 
Tony Hurd Town of Jerusalem
Region 6 Purple
 
Fred Comstock Town of Johnsburg
Region 1 Navy
 
Mike Dunkley Town of Johnsburg
Region 1 Navy
 
Jack Smullen
Town of Johnstown
   
Scott Smith Town of Keene
Region 1 Navy
 
Richard T. Othmer Jr. Town of Kent
Region 8 Red
 
Robby Carlson Town of Kiantone
Region 5 Maroon
 
Michael Graham Town of Kingsbury
Region 1 Navy
 
Alex Lanfear Town of Lake George
Region 1 Navy
 
Paul Livingston Town of Lake George
Region 1 Navy
 
Ron Deuel Town of Lake Luzerne
Region 1 Navy
 
George Courtney Town of Lapeer
Region 3 Turquoise
 
Alex Hodge Town of Lebanon
Region 2 Green
 
Stephan Arnold Town of Ledyard
Region 3 Turquoise
 
William Baker Town of Lee
Region 2 Green
 
Tony Tornatore Town of Lenox
Region 2 Green
 
Joel Fiebelkorn Town of Leon
Region 5 Maroon
 
Anthony Domenicone Town of Lincoln Region 2 Green
Mike Baldock Town of Lisbon
Region 7 Gold
 
Thomas Crouse Town of Little Valley
Region 5 Maroon
 
Peter Compton Town of Locke
Region 3 Turquoise
 
David Miller Town of Lockport
Region 5 Maroon
 
Charles Farr Town of Long Lake
Region 2 Green
 
Joe Wasilewski Town of Lorraine
Region 7 Gold
 
Thomas Widrick Town of Lowville
Region 7 Gold
 
Don Hunt Town of Lumberland
Region 9 Orange
 
George Schneider Town of Lyndon
Region 5 Maroon
 
Jake Emmel Town of Lyons
Region 4 Teal
 
Tim Moore Town of Lyons
Region 4 Teal
 
Chris Countryman Town of Macedon
Region 4 Teal
 
Roy Kirley Town of Madison
Region 2 Green
 
Bruce Mallette Town of Malone
Region 7 Gold
 
Robert Hufcut Town of Mamakating
Region 9 Orange
 
Carl Stallman Jr. Town of Manheim
Region 2 Green
 
Robert Cushing Town of Manlius
Region 3 Turquoise
 
Bradley Hurley Town of Mansfield
Region 5 Maroon
 
Randy Ensign Town of Marathon
Region 3 Turquoise
 
Don MacLachlan Town of Marcellus
Region 3 Turquoise
 
Mike Ossit Town of Marcellus
Region 3 Turquoise
 
Vito Sciortino, Jr. Town of Marcy Region 2 Green
Kevin Monaghan Town of Marcy Region 2 Green
Tim Boerman Town of Marion
Region 4 Teal
 
Bob Welch Town of Marshall
Region 2 Green
 
Tyler Jones Town of Martinsburg
Region 7 Gold
 
Chuck Smith Town of Masonville
Region 9 Orange
 
Glen Naber Town of McDonough
Region 9 Orange
 
Russ Marsden Town of Mexico
Region 3 Turquoise
 
Steve Kowalski Town of Middleburgh Region 9 Orange
Nick Dunscombe Town of Middleburgh
Region 9 Orange
 
Todd Conaway Town of Middlesex
Region 6 Purple
 
John Biruk Town of Middletown Region 9 Orange
Lance Yonge Town of Milo
Region 6 Purple
 
Bill Himelein Town of Mina
Region 5 Maroon
 
Joe Hanafin Town of Minden
Region 2 Green
 
Jonathan Fish Town of Minerva    
William Holvig Town of Mohawk
Region 2 Green
 
Shaun Meres Town of Montgomery
Region 8 Red
 
Blaine Petzold Town of Montgomery
Region 8 Red
 
Paul Joseph Town of Moreau
Region 1 Navy
 
Paul Joseph Town of Moreau
Region 1 Navy
 
Dean Hoffman Town of Morristown
Region 7 Gold
 
Dean Hasenmayer Town of Mount Hope
Region 8 Red
 
Ed Morgan Town of Murray
Region 4 Teal
 
Jacob Slack Town of Nanticoke
Region 9 Orange
 
Joseph Deyo Town of Nelson Highway
Region 2 Green
 
David Rupp Town of New Albion
Region 5 Maroon
 
Alan VanWormer Town of New Baltimore
Region 1 Navy
 
Richard Sherman Town of New Hartford Region 2 Green
Chris Moran Town of New Hartford Region 2 Green
Robert Parkhurst Town of New Haven
Region 3 Turquoise
 
Chris Santangelo Town of New Hudson
Region 6 Purple
 
Anthony Fayo Town of New Windsor
Region 8 Red
 
Clifford Demars Town of Newcomb
Region 1 Navy
 
Jon Miller Town of Newfane
Region 5 Maroon
 
Jason Coffin Town of Newport
Region 2 Green
 
Michael Bassanello Town of Newstead
Region 5 Maroon
 
Robert Herman Town of Niagara
Region 5 Maroon
 
William Heveland Town of Nichols Hwy
Region 9 Orange
 
Patrick Steger Town of Niles
Region 3 Turquoise
 
David Winter Town of North Collins
Region 5 Maroon
 
Kenneth Porter Town of North Elba
Region 1 Navy
 
Mark Premo Town of North Greenbush
Region 1 Navy
 
Grey Spencer Town of North Greenbush
Region 1 Navy
 
Joe Bott Town of North Greenbush
Region 1 Navy
 
Joseph Eldred Town of North Norwich
Region 9 Orange
 
Dave Coffinger Town of Northumberland Region 1 Navy
Howard Eaton Town of Norway
Region 2 Green
 
Barry Christophersen Town of Norwich
Region 9 Orange
 
Cody Franklin Town of Norwich
Region 9 Orange
 
Rick Moran Town of Nunda
Region 4 Teal
 
John Wheatley Town of Onondaga
Region 3 Turquoise
 
Jim Dean Town of Orangetown
Region 8 Red
 
Mark Badzinski Town of Orleans
Region 7 Gold
 
Karl Cougler Town of Oswegatchie
Region 7 Gold
 
J.R. Hurlburt Town Of Otego
Region 9 Orange
 
Steve Forrest Town of Otselic
Region 9 Orange
 
Robert Barber Town of Otto
Region 5 Maroon
 
Charlie Vosburgh Town of Palatine    
Art Logan Town of Palatine
Region 2 Green
 
Michael Boesel Town of Palmyra
Region 4 Teal
 
Bruce Call Town of Pamelia
Region 7 Gold
 
Belden Dawley Town of Parish
Region 3 Turquoise
 
Craig Petit Town of Parish
Region 3 Turquoise
 
George Wisner Town of Parish
Region 3 Turquoise
 
Jim Christ Town of Parma
Region 4 Teal
 
Russ Goff Town of Patterson
Region 8 Red
 
Jeff Stowell Town of Pendleton
Region 5 Maroon
 
Mike Farrell Town of Peru Region 7 Gold
Darrell Martineau Town of Peru Region 7 Gold
Lloyd Provost Town of Peru Region 7 Gold
Tom Slate Town of Pharsalia
Region 9 Orange
 
Terry Featherly Town of Phelps
Region 4 Teal
 
Michael Freeman Town of Philadelphia
Region 7 Gold
 
Carl Frisenda Town of Philipstown
Region 8 Red
 
Brad Hotaling Town of Pitcher
Region 9 Orange
 
James Wing Town of Pittsfield
Region 9 Orange
 
Paul Campbell Town of Pittstown
Region 1 Navy
 
Patrick Bowen Town of Plattsburgh
Region 7 Gold
 
Greg Burnell Town of Plattsburgh
Region 7 Gold
 
Timmy DuBrey Town of Plattsburgh
Region 7 Gold
 
Rodney Oakley Town of Plymouth Region 9 Orange
Toby Chadwick Town of Poestenkill
Region 1 Navy
 
Dave Goyer Town of Poestenkill
Region 1 Navy
 
Larry Mee Town of Poland
Region 5 Maroon
 
Jude Gardner Town of Pomfert
Region 5 Maroon
 
Art Parsons Town of Potter
Region 6 Purple
 
Jeffrey Griswold Town of Preble
Region 3 Turquoise
 
Gary Treadway Town of Putnam
Region 1 Navy
 
Cody Uhl Town of Randolph
Region 5 Maroon
 
John Rockwell Town of Reading
Region 6 Purple
 
Theresa Burke Town of Red Hook Region 8 Red
Russell Montieth Town of Redfield
Region 3 Turquoise
 
Richard Roberts Town of Remsen
Region 2 Green
 
John Fox Town of Richland
Region 3 Turquoise
 
Thomas Fleig Town of Richmond
Region 4 Teal
 
Keith Althiser Town of Richmondville Region 9 Orange
Glen Thurber Town of Richmondville Region 9 Orange
John Olinger Town of Ridgeway
Region 4 Teal
 
Ted Hartling Town of Rockland
Region 9 Orange
 
Jeff Jay Town of Rose
Region 4 Teal
 
Collin Oliver Town of Roxbury
Region 9 Orange
 
Bill Sprague Town of Roxbury
Region 9 Orange
 
Greg Janik Town of Royalton
Region 5 Maroon
 
James Spark Town of Royalton
Region 5 Maroon
 
Claude Phelps Town of Rutland
Region 7 Gold
 
Fred Light Town of Salamanca
Region 5 Maroon
 
Travis Keys Town of Salem
Region 1 Navy
 
Lyle Jenkins Town of Salisbury Region 2 Green
Michael Kastler Town of Sandy Creek
Region 3 Turquoise
 
Gerald Seymour Jr. Town of Sanford
Region 9 Orange
 
Karl Buschor Town of Sangerfield
Region 2 Green
 
Donald Ormsby Jr Town of Saratoga Region 1 Navy
Kenneth Holmes Town of Schodack
Region 1 Navy
 
Daniel Weideman Town of Schoharie
Region 9 Orange
 
Philip Johnson Town of Schuyler
Region 2 Green
 
Mark Chamberlain Town of Scipio
Region 3 Turquoise
 
David Putnam Town of Scott
Region 3 Turquoise
 
Michael Barry Town of Scriba
Region 3 Turquoise
 
James Oldenburg Town of Scriba
Region 3 Turquoise
 
Bruce Nodine Town of Sempronius
Region 3 Turquoise
 
Kristopher LaPointe Town of Sennett
Region 3 Turquoise
 
William Barbic Town of Sharon Springs Region 9 Orange
Chase Winton Town of Sherburne
Region 9 Orange
 
Dennis Sweatmwn Town of Sherman
Region 5 Maroon
 
James Roberts Town of Sidney
Region 9 Orange
 
Allan Wellington Town of Skaneateles
Region 3 Turquoise
 
Daniel Davis Town of Smithfield
Region 2 Green
 
Vince Witkowski Town of Smithville
Region 9 Orange
 
Chris Cook Town of Smyrna
Region 9 Orange
 
Bill Dubois Town of Sodus - Retired Hwy Supt
Region 4 Teal
 
Tyler Wildman Town of Solon
Region 3 Turquoise
 
Nick Devito Town of Somers
Region 8 Red
 
Jim Wight Town of South Bristol
Region 4 Teal
 
Alex Gregor Town of South Hampton
Region 10 Brown
 
Alexander Vega Town of Southampton
Region 10 Brown
 
Warren Thomas Town of SouthValley
Region 5 Maroon
 
Richard Waldron Town of Springport
Region 3 Turquoise
 
Jon Ballard Town of Stamford Region 9 Orange
Ralph Warren Town of Starkey
Region 6 Purple
 
Brian Soper Town of Sterling
Region 3 Turquoise
 
Pete Kiehn Town of Stockbridge
Region 2 Green
 
Bruce Thompson Town of Stockholm
Region 7 Gold
 
Tim Masten Town of Stockport
Region 8 Red
 
Aaron Burnett Town of Stockton
Region 5 Maroon
 
Larry Brissing Town of Stony Point
Region 8 Red
 
Charles Stiffler Town of Stuyvesant
Region 8 Red
 
Andrew Busa Town of Sullivan
Region 2 Green
 
Gary Norton Town of Summerhill
Region 3 Turquoise
 
Brian Ingraham Town of Sweden
Region 4 Teal
 
Chris Smith Town of Taylor
Region 3 Turquoise
 
Mark Savage Town of Theresa
Region 7 Gold
 
Rich Benjamin Town of Thompson
Region 9 Orange
 
Russell Story Town of Tioga
Region 9 Orange
 
Ronald Van Valkenberg Town of Tompkins
Region 9 Orange
 
Ronald Van Valkenberg Town of Tompkins
Region 9 Orange
 
Jason Stiehl Town of Trenton
Region 2 Green
 
Dana Madden Town of Triangle    
Murray Knowles Town of Troupsburg
Region 6 Purple
 
William Dechene Town of Tupper Lake
Region 7 Gold
 
Donald Neiger Town of Tusten
Region 9 Orange
 
Matthew Stiles Town of Tyrone
Region 6 Purple
 
Rodney Renwick Town of Unadilla Region 9 Orange
Chet Kupiec Town of Union
Region 9 Orange
 
Stephen Fedrizzi Town of Venice
Region 3 Turquoise
 
Art Freemire Town of Vernon
Region 2 Green
 
Tim Murphy Town of Vernon
Region 2 Green
 
Curt Rhodes Town of Veteran
Region 6 Purple
 
Mark Years Town of Victor
Region 4 Teal
 
Pat Coleman Town of Victory
Region 3 Turquoise
 
Clayton Conover Town of Vienna
Region 2 Green
 
Britt Morse Town of Virgil
Region 3 Turquoise
 
Roger Dunsmoor Town of Volney
Region 3 Turquoise
 
David Putney Town of Waddington
Region 7 Gold
 
Michael Zywar Town of Wales
Region 5 Maroon
 
Lou Ingrassia Jr. Town of Wallkill
Region 8 Red
 
Walter Geidel Town of Walton Region 9 Orange
Kevin Armstrong Town of Walton Region 9 Orange
Darryl Aney Town of Warren
Region 2 Green
 
Gerald "Ed" Pennock Town of Warrensburg
Region 1 Navy
 
Kenneth Olden Town of Warrensburg
Region 1 Navy
 
Harry Martel Town of Waterford
Region 1 Navy
 
Clay Earley Town of Wells
Region 2 Green
 
Dean Arnold Town of Wellsville
Region 6 Purple
 
Brian Adams Town of West Seneca Region 5 Maroon
Richard Failing Town of West Turin
Region 7 Gold
 
Douglas Salmon Town of West Turin
Region 7 Gold
 
Dave Babcock Town of Westfield
Region 5 Maroon
 
Jason Ritton Town of Westford
Region 9 Orange
 
Doug Green Town of Westmoreland
Region 2 Green
 
Russell Young Town of Westmoreland
Region 2 Green
 
Paul Siegmann Town of Wheatfield
Region 5 Maroon
 
James Griffith Town of White Creek
Region 1 Navy
 
Chris Rieben Town of White Creek
Region 1 Navy
 
Louie Pratt Town of Whitehall
Region 1 Navy
 
Sal Granato Town of Whitestown
Region 2 Green
 
Richard Maynard Town of Whitestown
Region 2 Green
 
John Stevener Town of Whitestown
Region 2 Green
 
Kurt Allman Town of Williamson
Region 4 Teal
 
Henry Allen Town of Williamstown
Region 3 Turquoise
 
Gerald King Town of Williamstown
Region 3 Turquoise
 
Travis Crowniongshield Town of Willsboro
Region 1 Navy
 
Gary Thorington Town of Windham
Region 1 Navy
 
Zachary Decker Town of Wolcott
Region 4 Teal
 
Roger Butler Town of Worcester Region 9 Orange
Keith Kearney Town of Wright
Region 9 Orange
 
Roger Wolfe Town of Yates
Region 4 Teal
 
Christopher Lexer Town of Yorkshire
Region 5 Maroon
 
Dave Paganelli Town of Yorktown Region 8 Red
Matt Slater Town of Yorktown Region 8 Red
Michael Grasso Town of Yorktown Region 8 Red
John Roden Tracey Road Equipment
Region 2 Green
 
Jay Barnwell Tracey Road Equipment
Region 3 Turquoise
 
Tim Hunt Tracey Road Equipment
Region 1 Navy
 
Nicholas M Di Nova Jr. Troy Sand & Gravel
Region 1 Navy
 
Rich Saville Troy Sand & Gravel Region 1 Navy
Brendan Masterson Ulster County
Region 8 Red
 
Kristina Strang Ulster Paving
Region 2 Green
 
Michael Granieri Ulster Paving
Region 2 Green
 
Albie Lewis Valley Paving
Region 1 Navy
 
Joel Oneil Valley Paving
Region 1 Navy
 
Thomas Murphy Valley Sand & Gravel
Region 4 Teal
 
Charlie Gates Valley Sand & Gravel
Region 4 Teal
 
Gary Lee Vantage Equipment
Region 1 Navy
 
John Nowak Vantage Equipment
Region 1 Navy
 
Anne Jackson Vantage Equipment
Region 3 Turquoise
 
Dudley Sutton Vantage Equipment
Region 3 Turquoise
 
Greg Humphrey Vestal Asphalt
Region 6 Purple
 
Tim Howell Vestal Asphalt
Region 9 Orange
 
Katelyn Osburn Vestal Asphalt
Region 9 Orange
 
Rod Reid Vestal Asphalt
Region 9 Orange
 
Jim Unkel Vestal Asphalt
Region 9 Orange
 
Matt Gibson Viking Cives
Region 4 Teal
 
Dave McBurnie Viking Cives USA
Region 1 Navy
 
Richard Wainwright Viking Cives USA
Region 5 Maroon
 
Cory Bearor Viking Cives USA
Region 7 Gold
 
Justin Sullivan Viking Cives USA
Region 7 Gold
 
Andrew Acla Village of Afton
Region 9 Orange
 
Tony Comstock Village of Avoca
Region 6 Purple
 
Tom Gutow Village of Bath
Region 6 Purple
 
Brian Rayburn Village of Bloomfield
Region 4 Teal
 
Harry Donahue Village of Brockport Region 4 Teal
Marcus Bajohr Village of Camden
Region 2 Green
 
Robert DeLuca Village of Coxsackie
Region 1 Navy
 
Rick Hall Village of Cuba
Region 6 Purple
 
Steve Evans Village of Deposit
Region 9 Orange
 
Derek Buschor Village of Hamilton
Region 2 Green
 
Lucas McMullen Village of Hobart Region 9 Orange
Larry Barber Village of Homer
Region 3 Turquoise
 
Chris Sherwood Village of Manlius
Region 3 Turquoise
 
Floyd Parker Village of Marathon Region 3 Turquoise
Jim LaRose Village of Marcellus
Region 3 Turquoise
 
Henry Friedman Village of Margaretville Region 9 Orange
Mike Hughey Village of Montour Falls Region 6 Purple
Mike Thomas Village of Montour Falls Region 6 Purple
David Commins Village of Morrisville
Region 2 Green
 
Ray Heh Village of Morrisville Region 2 Green
Chris Young Village of Mount Morris
Region 4 Teal
 
Henry Traver Village of Ravena
Region 1 Navy
 
Tom West
Village of Spencerport
   
John Turner Village of Victor
Region 4 Teal
 
Butch Smith Village of Walton Region 9 Orange
Kevin Hajos, PE Warren County
Region 1 Navy
 
Tod Beadnell Warren County
Region 1 Navy
 
Jim Hogan Washington County Region 1 Navy
Mike Breault Washington County Region 1 Navy
Dean Collins Washington County Region 1 Navy
Deb Donohue Washington County
Region 1 Navy
 
Larry Nolan Washington County DPW
Region 1 Navy
 
Kevin Rooney, PE Wayne County Region 4 Teal
Todd Gadd, PE Wyoming County Region 4 Teal
Alan Daley   Region 2 Green
Jennifer Cory  
Region 3 Turquoise
 

 

Final list as of 2.26.2020

Anyone not preregisterd can register on-site and receive a badge.